Risoto Milanez

E mërkurë, 22.4.2015

Vendoseni në zjarr, në nxehtësi mesatare një tenxhere me gjysmën e gjalpit dhe qepën e grirë.

Lëreni të tiganiset. Shtoni orizin dhe tiganiseni për një minutë. Shuajeni me verën e bardhë, lëreni të avullojë dhe shtoni palcën e copëtuar të vicit.

Mbulojeni orizin me lëng të nxehtë mishi dhe lëreni të vlojë. Pesë minuta para se të jetë bërë orizi, shtoni shafran, kripë dhe piper. Hiqeni nga zjarri kur orizi të jetë gatuar “al dente”, përziejeni me gjalpin e mbetur dhe djathin e grirë Parmigiano.

ni me bukën e thekur.

 

Kontakt

Rr "Myslym Shyri", Nr. 00
Tiranë, Shqipëri
Web: www.bigmarket.al